Na tropie średniowiecznego życia na Wzgórzu Wawelskim!

Wycieczka do Krakowa
         Dnia 29 stycznia 2015 r. uczniowie klasy I Ga wraz z wychowawcą  panią Olą K. i młodszymi kolegami ze Szkoły Podstawowej uczestniczyli w wycieczce edukacyjnej do Zamku Królewskiego na Wawelu w Krakowie.
        Pierwszą atrakcją okazał się Smok Wawelski, z którym wszyscy zrobili  pamiątkowe zdjęcie. Następnie młodzi turyści obejrzeli Skarbiec Koronny i Zbrojownię -wystawę zawierającą zbiór pamiątek pozostałych po panujących dynastiach oraz zbroje królewskie. Kolejnym punktem programu było obejrzenie wystawy Wawel Zaginiony, ukazującej architekturę i historię średniowiecznego Wzgórza Wawelskiego. Ponadto uczestnicy wycieczki poznali historię dziedzińca pałacowego. Wszyscy uczniowie z wielkim zaciekawieniem słuchali opowieści Pani przewodnik. Nie zabrakło dodatkowych pytań.