Krakowski Szlak Street Artu

Krakowski szlak Street Artu
1 czerwca 2016 r.
         1 czerwca 2016 r. uczniowie klasy II Ga z wychowawcą p. Aleksandrą Korzeniowską, w ramach projektu edukacyjnego „Subkultury młodzieżowe – szansa czy zagrożenie?, wybrali się na niecodzienną wycieczkę do Krakowa. Podczas wycieczki gimnazjaliści zobaczyli murale znajdujące się w różnych częściach miasta. Pani przewodnik  zapoznała młodzież z przesłaniem współczesnej sztuki ulicznej.
       Krakowski Szlak Street Artu to niebanalna realizacja sztuki ulicznej. Murale ukazują Kraków zupełnie inaczej niż dostrzegamy go na co dzień. Nie konkurują ze sobą. Każdy przedstawia coś innego.  Jedno jest pewne współczesne dzieła sztuki pobudzają wyobraźnię, zmuszają do myślenia i nigdy nie pozostawiają odbiorcy obojętnym.
       Wycieczka dostarczyła uczniom wielu  wrażeń. Po kilku dniach cała klasa ochoczo przystąpiła do stworzenia własnego graffitti na folii spożywczej przed szkołą. Efekty ich pracy oceńcie sami.