Koncert muzyki klasycznej.

Koncert muzyki klasycznej w wykonaniu młodych wirtuozów z PSM I stopnia w Oświecimiu w naszej szkole.

9 maja gimnazjaliści wysłuchali koncertu, który przygotowali wychowankowie Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Oświęcimiu. Uczniowie grali na różnych instrumentach m.in. na: wiolonczeli, akordeonie, fortepianie, puzonie, skrzypcach i flecie. Widowni szczególnie spodobało się wykonanie Adriana Siwka, który zagrał na wibrafonie. Uczniowie mieli okazję posłuchać utworów takich jak: „Wariacje na temat Weigla”, „Skrzydlate ręce”, „Walc sentymentalny”, „Skarga sieroty”, „Starodawna piosenka”.

Karolina Gaweł przeprowadziła krótki wywiad z naszymi gośćmi. Dowiedzieliśmy się, że najmłodsza wykonawczyni ma zaledwie 8 lat i nazywa się Dominika Kotowicz. Jej przygoda z grą na fortepianie zaczęła się od kupna zabawkowych organów. Osiemnastoletnia Monika Rochowiak to najstarsza uczestniczka koncertu. Monika zagrała dla nas na oboju. Muzyka jest jej pasją i nie wyobraża sobie bez niej życia.