Gimnazjum

SOSW Oświęcim
A A A

I Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego zakończony.

I Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego zakończony.
W środę, 8 maja 2013 o godz. 10.00 w Gimnazjum odbył się etap finałowy I Międzyszkolnego Konkursu Języka Angielskiego. Konkurs zorganizowały i przeprowadziły nauczycielki języka angielskiego - Pani Aleksandra Korzeniowska i Pani Elżbieta Jurecka.

 8 maja 2013 o godz. 10.00 w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Oświęcimiu odbył się etap finałowy I Międzyszkolnego Konkursu Języka Angielskiego. Konkurs zorganizowały i przeprowadziły nauczycielki języka angielskiego - Pani Aleksandra Korzeniowska i Pani Elżbieta Jurecka.

Głównym celem konkursu było rozbudzenie zainteresowań uczniów językiem angielskim oraz kulturą anglojęzyczną.

Do rywalizacji przystąpiły 3 szkoły: uczniowie z Gimnazjum w Tychach, Chrzanowa i Oświęcimia. Każdą ze szkół reprezentowała trzyosobowa drużyna.

Nad poprawnym przebiegiem konkursu czuwała Komisja Konkursowa w skład której weszły: Pani Anna Pacyga i Pani Magdalena Włoszek- Kempisty.

     Etap finałowy konkursu składał się z 70 pytań i był podzielony na dwie części. Miał formę testu. Pierwsza część sprawdzała wiedzę uczniów z gramatyki oraz znajomość słownictwa. W drugiej części uczniowie musieli wykazać się wiedzą o Wielkiej Brytanii. Łącznie można było uzyskać 70 punktów..

Rywalizacja była bardzo zacięta. Uczniowie najlepiej poradzili sobie z drugą częścią konkursu. Więcej kłopotu sprawiły im pytania z gramatyki i słownictwa.

Wyniki przedstawiają się następująco:

 I. miejsce (55pkt) : drużyna z Chrzanowa w składzie: Izabella Hałęba, Marcelina Kosno, Grzegorz Leśniak

II. miejsce (54pkt): drużyna z Oświęcimia w składzie: Joanna Lekka, Tomasz Żak, Dawid Kozieł

III. miejsce (53pkt): drużyna z Tychów w składzie: Mateusz Czardybon, Daniel Pietrzak

Konkursowe zmagania ubarwiły występy artystyczne gimnazjalistów z Oświęcimia.

 Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe. W tym roku drobne nagrody ufundowali: Pani Anna Pacyga, Pani Magdalena  Włoszek- Kempisty i Pani Lucyna Momot. Serdecznie dziękujemy.

 

Szkoła Podstawowa im. Zofii Posmysz

Branżowa Szkoła I Stopnia

Szkoła Przysposabiająca do Pracy im. Zofii Posmysz

Internat