Hura ! Zakończyliśmy Projekt Edukacyjny "Pomagamy Ziemi- naszej planecie"

Projekt Edukacyjny "Pomagamy Ziemi- naszej planecie"

Od października 2012 r. do stycznia 2013 r. uczniowie z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym i znacznym realizowali projekt gimnazjalny „Pomagamy Ziemi-naszej planecie”.

Uczyli się jak oszczędzać wodę i energię elektryczną, porządkowali teren wokół szkoły, poznawali tereny zielone, zbierali i segregowali odpady, wykonywali plakaty, robili zdjęcia, układali komiksy i opowiadania o tematyce ekologicznej, rywalizowali między sobą w konkursie ekologicznym.

Uczniowie wzięli udział w wycieczce na składowisko odpadów komunalnych w Oświęcimiu. Mieli możliwość zwiedzenia obiektów z przewodnikiem, co pozwoliło na dokładne zaobserwowanie procesu segregacji odpadów.
Na podsumowanie projektu uczniowie zaprezentowali muzyczne widowisko ekologiczne przed widownią złożoną z kolegów – ze szkoły podstawowej i gimnazjum, nauczycieli oraz rodziców. Zgromadzeni mieli możliwość zapoznania się z etapami realizacji projektu i osiągnięciami uczniów poprzez przedstawioną prezentację multimedialną.

Wychowankowie gimnazjum klas trzecich otrzymali pamiątkowe dyplomy, które wręczyła pani dyrektor gimnazjum Aleksandra Tworzydło.