12 lutego 2015 r.
      W ramach obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu dnia 12 lutego 2015r. gimnazjaliści uczestniczyli w spotkaniu profilaktycznym dotyczącym zagrożeń czyhających w sieci. Szkolenie przeprowadził Pan Piotr Rychło pedagog resocjalizacji i terapeuta z  Centrum Doradztwa Szkoleniowego AUXILIUM z Czechowic Dziedzic. Podczas prelekcji zatytułowanej „ZAGROŻENIA ZWIĄZANE  Z UŻYTKOWANIEM INTERNETU CYBERPRZEMOC, CYBERPRZESTĘPCZOŚĆ”  uczniowie zostali zapoznani z takimi pojęciami jak : SIECI BOTNETOWE, PHISING, STALKING, GROOMING, CRACKING.
      Prelegent udzielił gimnazjalistom wiele cennych wskazówek dotyczących bezpiecznego korzystania z Internetu. Prowadzący zwrócił również uwagę na problem uzależnienia od komputera i Internetu. Spotkanie wzbudziło duże zainteresowanie wśród szkolnej społeczności.
      Kolejnym etapem spotkania było rozstrzygnięcie szkolnego konkursu na plakat promujący bezpieczne korzystanie z Internetu. Uczestnikami konkursu były wszystkie klasy szkoły podstawowej i gimnazjum. W jury konkursowym zasiadł Pan Piotr Rychło. Uczniowie entuzjastycznie podeszli do zadania konkursowego. Powstały bardzo ciekawe prace. Wyniki przedstawiają się następująco :

I miejsce – uczniowie klasy I Ga
II miejsce – uczniowie klasy II Ga
III miejsce – uczniowie klasy VI SPa

Serdecznie gratulujemy!

Inicjatorkami przedsięwzięcia były pani Aleksandra Korzeniowska, pani Magdalena Balcarek i pani Elżbieta Jurecka.