Branżowa Szkoła I stopnia

22 listopada 2021
Życzliwość jest fajna!
Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień
     21 listopada obchodzony jest jako Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, dzień dobrych uczynków i pozytywnych emocji. Obecnie Dzień Życzliwości obchodzony jest w ponad 180 krajach. Jego celem jest uwrażliwienie ludzi na wzajemną życzliwość, wzbudzenie w nich pozytywnych emocji. Jest to apel przeciwko problemom i często smutnej rzeczywistości. Bycie miłym, okazywanie dobra, rozbudzanie u siebie życzliwości wobec innych ma moc uszczęśliwiania – nie tylko obdarowanego życzliwością, ale przede wszystkim tego, który ją okazuje. Przez cały tydzień staraliśmy się być dla siebie wyjątkowo życzliwi, każda klasa wylosowała inną klasę, która miała być w pozytywny sposób zaskoczona przez kolegów i koleżanki. Były słodkości, kanapki, drobne upominki… słowem miło, sympatycznie i z dużą dawką pozytywnej energii. Powstało też drzewo życzliwości, na którym umieszczano dobre, pozytywne myśli i pozdrowienia.