Branżowa Szkoła I stopnia

Wizyta w piekarni "Piskorek"

22 marca 2023
Wizyta w piekarni "Piskorek"
W poszukiwaniu miejsc pracy
22 marca uczniowie Szkoły Branżowej, kształcący się w zawodzie Kucharz, wybrali się wraz z Panią Dorotą do Zakładu Produkcyjnego „Piskorek” w Nowej Wsi. Zwiedzając zakład przyszli kucharze mieli okazję zobaczyć kilka nowoczesnych linii produkcyjnych: wypiek chleba, bułek, weki, baranków wielkanocnych, pizzy a także wyrabianie i rozlew żurku. Właściciel zakładu, który nas oprowadzał pokazał uczniom bistro oraz sklep przynależący do firmy, gdzie zatrudnieni są m.in. Kucharze. Dzięki tej wycieczce nasi podopieczni nie tylko zobaczyli jak zbudowany jest zakład (część administracyjna, socjalna, produkcyjna), ale także poznali kolejne miejsce, w którym mogą ubiegać się o pracę po zdaniu egzaminów zawodowych. Firmie „Piskorek” dziękujemy za możliwość zwiedzenia zakładu oraz za podarunki dla uczniów.