Branżowa Szkoła I stopnia

SOSW Oświęcim
A A A

Wesele w Kanie Galilejskiej

13 kwietnia 2022
Wesele w Kanie Galilejskiej
wielkanocne świętowanie
     13 kwietnia z okazji wielkanocnego świętowania, grupa teatralna "A kto to?" wystawiła spektakl pt. "Wesele w Kanie Galilejskiej". Przesłaniem sztuki było przekazanie sobie i światu znaku pokoju oraz tego, że każdy z nas ma w sobie dobro.  Gdy owe dobro jest powielane wówczas nie ma miejsca na zło.
Odbiorcy sztuki mogli poczuć się jak na prawdziwym weselu.  Na wstępie otrzymali przypinki weselne - gałązki oliwne przewiązane wstążką w barwach żółtych i niebieskich symbolizujących naszą solidarność z umęczoną Ukrainą. Po spektaklu cała społeczność szkolna udała się na przyjęcie weselne.
Opiekunowie grupy teatralnej serdecznie dziękują aktorom za ogromny wysiłek włożony w przygotowanie przedstawienia, które zostało przyjęte z zachwytem i podziwem dla umiejętności aktorskich, charakteryzacji, kostiumów.
      W nawiązaniu do przedstawienia pt. „Wesele w Kanie Galilejskiej” uczniowie z klasy kucharskiej i hotelarskiej wspólnie z nauczycielami panią Gosią, Dorotą i Renatą, przygotowali potrawy kuchni żydowskiej. Wszyscy poczuli się uczestnikami wesela przy wspólnym poczęstunku. Na stole królowały potrawy takie jak: zatar, pita, falafel, cebularze, humus, kompot żydowski i słodkości.
     Uczniowie klas Szkoły Branżowej oraz Przysposabiającej do Pracy wzięli również udział w konkursie kulinarnym na „Ciasto Wielkanocne”. Wykazali się oni nie tylko znajomością wielkanocnych tradycji cukierniczych ale także pomysłowością i kunsztem wykonania ciast. Prace konkursowe wykonane były na bardzo wysokim poziomie. Po ocenie przygotowanych potraw pod względem smaku, estetyki i dokładności wykonania jury wyłoniło zwycięzcę konkursu. Przygotowane wypieki wywarły ogromne wrażenie na komisji konkursowej
i sprawiły, że oceniający stanęli przed dużym dylematem, niemniej jednak decyzją komisji przyznano:
I miejsce – klasa 3b Szkoły Branżowej
II miejsce – klasa 2b Szkoły Przysposabiającej do Pracy
III miejsce – klasa 3a Szkoły Przysposabiającej do Pracy.
Zarówno zwycięzcom jak i wyróżnionym klasom wręczono nagrody oraz dyplomy. Uczniowie, nauczyciele, pracownicy naszej szkoły mogli spróbować wypieków podczas wspólnego Śniadania Wielkanocnego. Wszystkim uczestnikom gratulujemy.
 
⇒ więcej zdjęć

Szkoła Podstawowa im. Zofii Posmysz

Branżowa Szkoła I Stopnia

Szkoła Przysposabiająca do Pracy im. Zofii Posmysz

Internat