Branżowa Szkoła I stopnia

15 marca 2022
Tulipan w czterech smakach
I Międzyszkolny Konkurs Gastronomiczny
   15 marca 2022 roku w naszej szkole odbył się I MIĘDZYSZKOLNY KONKURS GASTRONOMICZNY. Temat konkursu inspirowany był zbliżającymi się Świętami Wielkiej Nocy i brzmiał: Tradycyjne wypieki wielkanocne. Do rywalizacji stanęły cztery dwuosobowe drużyny. Ich zadaniem było wykazać się wiedzą teoretyczną na temat świątecznych wypieków oraz sporządzić babkę wielkanocną w kolorowym, wiosennym wydaniu. Uczestnicy upiekli babkę „tulipan” składającą się z ciasta o czterech kolorach i smakach: kakaowym, żurawinowym, makowym i naturalnym. Uczniowie z ogromnym zaangażowaniem wykonywali przydzielone im zadanie, planując również odpowiednią dekorację wyrobu gotowego. Efekt końcowy był zadowalający, stoły wyglądały pięknie a wypieki bardzo apetycznie. Biorąc udział w konkursie uczniowie nawiązali nowe znajomości, podnieśli swoją samoocenę i wiarę we własne możliwości.
   Wyniki konkursu:
I miejsce – Monika i Amelia - uczennice z Zespołu Szkół Specjalnych z Wadowic,
II miejsce – Joanna i Tomasz - uczniowie z SOSW w Oświęcimiu,
III miejsce – Emilia i Miranda - uczennice z ZSS z Wadowic.