Branżowa Szkoła I stopnia

Technologia i więcej

14 maja 2019
Technologia i więcej
spotkania polskiej i niemieckiej grupy uczniów w Mölln
     Tygodniowy pobyt w Niemczech był pełen atrakcji i wyzwań. Już pierwszego dnia uczniowie eksplorowali okolice i przyległy do szkoły las. Kolejne dni to wspólne lekcje z wykorzystaniem mediów cyfrowych i komunikacyjnych, zawody sportowe, dyskoteka, a także wycieczki. W Hamburgu młodzież odwiedziła budynek opery, interaktywne muzeum miniatur, płynęła promem i zjadła uroczystą kolację we włoskiej restauracji. Na wyspie Fehmarn w muzeum techniki „Galileo Wissenswelt” uczniowie m.in. mieli okazję jeździć historyczną drezyną, a na plaży aktywnie wypoczywać i delektować się pysznym ciastem podczas pikniku. W otoczonym lasami i jeziorami Mölln uczniowie podziwiali okazałą starówkę z późnośredniowiecznym ratuszem i historycznym rynkiem, słuchali historii Dyla Sowizdrza, błazna, który właśnie w Mölln spędził ostatnie dni życia.  Z kolei w malowniczym Ratzeburgu, w najstarszej części miasta na wyspie, uczniowie zwiedzili okazałą średniowieczną romańską katedrę Ratzeburger Dom. Podsumowaniem bogatego programu był uroczysty festyn z licznymi atrakcjami i pysznym grillem. Wspólnie spędzony czas i zawarte znajomości pozostaną w naszej pamięci przez długi czas. Dziękujemy!