Branżowa Szkoła I stopnia

Szkolimy się u najlepszych!

.
26 października 2021
.
warsztaty kulinarne w Portobello Ristorante w Oświęcimiu
    W dniu 26 października nasi uczniowie kształcący się w Szkole Branżowej I stopnia w zawodzie kucharz wybrali się w raz z Panią Dorotą na zajęcia praktyczne do jednej z najlepszych oświęcimskich restauracji Portobello Ristorante. Przyszli kucharze pod okiem szefa kuchni, Pana Wojciecha Mańki, mieli okazję sami przygotować potrawy serwowane na co dzień w Portobello - były to: spaghetti carbonara, pizza oraz krewetki owijane ciastem kataifi. Nasi uczniowie dowiedzieli się i zobaczyli, w jaki sposób funkcjonuje restauracja: magazyny, zaopatrzenie, wydawanie potraw, obsługa klienta. Mogliśmy również spróbować sushi, które zostało przygotowane specjalnie dla nas. Zajęcia te utwierdziły uczniów w tym, że zawód kucharza jest ciekawy ale zarazem bardzo wymagający.
 Bardzo serdecznie dziękujemy Restauracji Portobello Ristorante, Panu Wojciechowi Mańce i wszystkim współpracownikom za wspaniałe przyjęcie naszych uczniów.