Branżowa Szkoła I stopnia

Święto truskawki

21 czerwca 2013
Święto truskawki
21 czerwca 2013r. w naszej szkole miało miejsce „Święto truskawki”. Z tej okazji wiele się działo. Uczniowie rozwijali wiedzę na temat pochodzenia, wartości odżywczych, sposobu uprawy i wykorzystania truskawek, mieli również okazję zmierzyć się w konkursach wiedzy o truskawce, w szybkim szypułkowaniu owoców oraz ich zjadaniu po omacku. Na końcu rozstrzygnięto konkurs na najciekawszą potrawę z truskawką w roli głównej, a wybór tej najciekawszej był naprawdę trudny, gdyż uczniowie wykazali się ogromną fantazją podczas ich przygotowywania. Konkurs z wiedzy o truskawkach wygrała klasa II a SPdP, którą reprezentowała Agata Brania. Klasa Ia SPdP wygrała natomiast przygotowując galaretkowe babeczki z truskawkami. Najlepszym jednak momentem imprezy był ten, w którym można było degustować te wspaniałe potrawy, a było w czym wybierać -  ciasteczka, ciasta, galaretki, sałatki, koktajle i inne truskawkowe łakocie. Pyszności... mniam!