Branżowa Szkoła I stopnia

SOSW Oświęcim
A A A

School time, competition time, good time!

8 maja 2018
School time, competition time, good time!
IV Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego
    W dniu 08.05.2018 odbył się w naszej szkole IV Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego, na który przyjęły zaproszenie zaprzyjaźnione szkoły z Chrzanowa i Krakowa. Jak co roku, na początku uczniowie pisali test indywidualny obejmujący znajomość języka użytkowego oraz angielskich struktur gramatycznych. Do tej części konkursu przystąpiło w sumie dwudziestu dwóch uczniów (12 z naszej szkoły). Wyniki konkurencji indywidualnej są następujące:
I miejsce - uczennica z Krakowa 
II miejsce - uczennica z Chrzanowa
III miejsce - z tą samą ilością punktów - uczennica I kl. BS Magdalena Nagi oraz uczeń z Krakowa
 
Po przerwie na ciastko i herbatę uczniowie przystąpili do konkurencji drużynowej. Przed uczniami były tym razem zadania ustne, muzyczne i pisemne związane między innymi z rozumieniem tekstu pisanego, liczeniem czy wiedzą na temat angielskiej rodziny królewskiej. Tu liczył się również refleks, umiejętność kojarzenia oraz praca zespołowa. Sądziliśmy, że drużyna z Chrzanowa, świetnie przygotowana, pokona nas w walce o punkty. Jednak ku naszej wielkiej radości, po podsumowaniu wszystkich zadań nasza reprezentacja szkolna zwyciężyła! Serdeczne gratulacje dla Mai Szyndler, Pawła Tubilewicza, Piotra Krzemienia oraz Krzysztofa Frydla. Gratulujemy drużynie z Chrzanowa drugiego miejsca i trzeciego koleżankom z Krakowa :) 
   Walka była bardzo wyrównana, uczniowie z Krakowa byli równie mocni, również ci, którzy stanowili "ciało wspierające", jednak zabrakło trochę szczęścia. 
   Było nam bardzo miło gościć uczniów z Chrzanowa i Krakowa. Liczymy, że w przyszłym roku spotkamy się ponownie w równie miłej i przyjaznej atmosferze :) Już dziś, serdecznie zapraszamy!

⇒więcej zdjęć

Szkoła Podstawowa im. Zofii Posmysz

Branżowa Szkoła I Stopnia

Szkoła Przysposabiająca do Pracy im. Zofii Posmysz

Internat