Branżowa Szkoła I stopnia

SOSW Oświęcim
A A A

Najbardziej poruszyło mnie...

15 listopada 2017
Najbardziej poruszyło mnie...
wizyta w Obozie KL Auschwitz
Po wizycie w KL Auschwitz dało mi do myślenia, w jakim świecie żyjemy. Czego człowiek nie zrobi by osiągnąć swój cel, do jakiego okrucieństwa potrafi się dopuścić. (...) Podczas tej wizyty uświadomiłem sobie, że większość ludzkości w swoim życiu jest egoistyczna i bezduszna, lecz gdy przychodzą czasy gdzie każdy może zginąć, potrafią oddać ostatni okruch chleba lub nawet to co mają jedyne, swoje życie. Najbardziej poruszyło mnie gdy przewodnik opowiadał jak pewien ksiądz postanowił oddać życie za mężczyznę, który strasznie martwił się co będzie z jego rodziną po jego śmierci. Dlatego uważam, że warto jest znać historię, ponieważ historia kołem się toczy, czyli lubi się powtarzać.

Paweł, kl. IIa

 

Obóz KL Auschwitz jest ponurym miejscem... Przeraziła mnie jego historia i liczba osób, która tam zginęła.

Mateusz, kl. IIa

 

Na mnie w muzeum wywarły wielkie wrażenie pomieszczenia udostępnione do zwiedzania. Eksponaty uświadomiły mi, że to miejsce na pozór puste, było miejscem masowej zagłady tak naprawdę niewinnych ludzi.

Nina, kl. IIb

 

Niedawno byłam na wycieczce szkolnej w muzeum Auschwitz. Był to dla mnie wielki szok, kiedy zobaczyłam bramę, długi mur splecionych drutów kolczastych, uliczki i dużo budynków. Na pewno ta wycieczka pozostanie w mojej pamięci do końca życia.

Natalia, kl. IIb

 

W obozie poruszyło mnie to, jak ci ludzie tam żyli i pracowali od rana do wieczora z bardzo małymi posiłkami. Ludzie byli tam wykańczani fizycznie i psychicznie. Moje zdanie jest takie, że tak nie powinno się w ogóle zdarzyć.

Piotr, kl. IIa

Będąc w obozie najbardziej poruszyły mnie wszystkie kłamstwa przekazywane więźniom. Mówiono im, że jadą do rodzin, do lepszej pracy, a tak naprawdę jechali do obozu. Poruszyło mnie także mocno, jak nasz przewodnik Pan Szymon opowiadał o tym jak spali na słomie, betonie, a w każdym z baraków spało aż 1000 osób. Mam nadzieję, że takie miejsca już nigdy nie powstaną.

Szymon, kl. IIIa

 

Szkoła Podstawowa im. Zofii Posmysz

Branżowa Szkoła I Stopnia

Szkoła Przysposabiająca do Pracy im. Zofii Posmysz

Internat