Branżowa Szkoła I stopnia

SOSW Oświęcim
A A A

Na poważnie i na wesoło

15 października 2021
Na poważnie i na wesoło
czyli jak świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej
    15 października 2021r. odbyła się w naszej szkole uroczystość związana ze Świętem Edukacji Narodowej. Obchody tego ważnego dla całej społeczności szkolnej dnia zaczęliśmy od niezwykłego spotkania z naszą Patronką - Zofią Posmysz. To już rok odkąd nasza szkoła nosi Jej imię. Z tej okazji przygotowaliśmy film z życzeniami i pozdrowieniami dla Pani Zofii. Nie obyło się bez odpowiedzi. Wszyscy z wielkim zaciekawieniem i wzruszeniem wysłuchaliśmy słów, które skierowała do nas. Byliśmy niezwykle szczęśliwi, że ten radosny dla nas dzień mogliśmy świętować z tak ważną dla nas osobą.    
    Następnie odbyła się część artystyczna, podczas której można było obejrzeć okolicznościowy pokaz mody nauczycielskiej pt. „Z nami łatwiej, z nami modniej, z nami piękniej i wygodniej”. W tym dniu szkolna aula zamieniła się w wybieg, na którym zaprezentowano stroje, bez których nowoczesny nauczyciel podążający drogą rozwoju zawodowego w burzliwych czasach reformy oświatowej nie może się obejść.  Oryginalne stroje prezentowane przez nauczycieli spotkały się z entuzjastyczną reakcją publiczności. Były też upominki oraz słowa pełne ciepła i serdeczności, skierowane do wszystkich pracowników naszego Ośrodka.

Szkoła Podstawowa im. Zofii Posmysz

Branżowa Szkoła I Stopnia

Szkoła Przysposabiająca do Pracy im. Zofii Posmysz

Internat