Branżowa Szkoła I stopnia

SOSW Oświęcim
A A A

II Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego

31 maja 2023
II Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego
"Tools and utensils at work"
    W dniu 31 maja odbył się II Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego Zawodowego. Uczestnikami konkursu byli uczniowie z zaprzyjaźnionych Ośrodków w Krakowie i Chrzanowie oraz czternastu uczniów Szkoły Branżowej I stopnia w Oświęcimiu. Tematem tegorocznej edycji były „Tools and utensils at work” czyli narzędzia i przybory w pracy. Uczestnicy po zapoznaniu się ze słownictwem konkursowym przesłanym do szkół, napisali test zgodnie ze swoją branżą, a były to: najliczniejsza na konkursie - pracownik pomocniczy obsługi hotelowej, następnie kucharz/cukiernik, monter oraz sprzedawca. Wśród hotelarzy najlepszą była uczennica z Chrzanowa, miejsce drugie zajął uczeń klasy Ib z Oświęcimia, a trzecie ex aequo Wojciech Peczyk z IIb i Gabriel Czebotar z Ib. Wśród kucharzy pierwsze miejsce zajęli ex aequo uczeń z Krakowa i Nikodem Drzewiecki z kl. Ib. Drugie miejsce przypadło dla Krakowa, a trzecie ex aequo dla Wiktorii Pawińskiej z IIa i Kamila Byrskiego z Ia. Wśród monterów najlepszy był Kuba Wójcicki z IIb. Gratulujemy!
    Po konkursie goście skorzystali z pokoju gier w Internacie oraz zajęć na basenie. Z kolei w sali 104, gdzie zostali poczęstowani pizzą i lodami, układali puzzle z personalizowanym nadrukiem przedstawiającym ich w czasie praktyk. Dziękujemy za nagrody, dyplomy i medale wydrukowane na szkolnej drukarce 3D według projektu Pana Darka. 
   Wrzucamy kilka zdjęć, również to zrobione tradycyjnie po konkursie z większością uczestników z naszej szkoły. Zapraszamy również do obejrzenia filmiku, wszystkim jego bohaterom serdecznie dziękujemy i gratulujemy. 

 zobacz film

Szkoła Podstawowa im. Zofii Posmysz

Branżowa Szkoła I Stopnia

Szkoła Przysposabiająca do Pracy im. Zofii Posmysz

Internat