Branżowa Szkoła I stopnia

7 czerwca 2016
EKOlogiczni na trasie
XV Zlot Młodych Ekologów
       7 czerwca  drużyna  uczniów naszej szkoły  uczestniczyła w XV Zlocie Młodych Ekologów organizowanym przez Stowarzyszenie Ekologiczne BIOS. Celem tej imprezy było propagowanie najciekawszych miejsc pod względem przyrodniczo - krajobrazowym naszego regionu oraz kształtowanie postaw i nawyków ekologicznych.
Trasa tegorocznego zlotu liczyła 4 kilometry i wytyczona została w rejonach Doliny Farackiej i południowych rejonach sołectwa Jawiszowice. Podczas wędrówki  z mapą podziwialiśmy piękne krajobrazy, ptactwo i roślinność. Na trasie wysłuchaliśmy wykładu przyrodnika, który opowiadał nam o różnorodności drzew i krzewów Alei Lipowej. Finał Zlotu miał miejsce na stadionie LKS Jawiszowice, gdzie mogliśmy się posilić pysznymi kiełbaskami z grilla i drożdżówkami. Nie zabrakło też atrakcji, bowiem odbył się pokaz Straży Pożarnej i mimo pięknej, słonecznej pogody niektórzy uczestnicy wrócili  ze zlotu cali mokrzy :)