Branżowa Szkoła I stopnia

"człapał tam, dokąd nikt nie chciał"

12 października 2022
"człapał tam, dokąd nikt nie chciał"
czyli opowieść o księdzu Janie Kaczkowskim
    W dniu 12 października uczniowie Szkoły Branżowej udali się do Cinema Planet w Oświęcimiu na film pt. "Johnny". Film ten, inspirowany prawdziwą historią, opowiada o znajomości ś.p. księdza Jana Kaczkowskiego z Patrykiem Galewskim, przestępcą i złodziejem, który we właściwym momencie życia dostał szansę na zmianę swojego losu. Film ten to wyjątkowa opowieść o przyjaźni, miłości do ludzi i o przemijaniu. W głównych rolach wystąpili Dawid Ogrodnik, Piotr Trojan, Anna Dymna oraz Maria Pakulnis.
   Dziękujemy wychowawcom za wspólne wyjście i niezapomniane filmowe wrażenia... a oto niektóre z wypowiedzi uczniów:

Ten film był wzruszający, prawdziwy, opisujący że można zejść ze złej drogi na prostą. Bardzo mi się podobał. Polecam.
Wiktoria z kl.IIa

Ten film to był kozak!
Adrian z kl.Ia

W filmie podobało mi się jak ksiądz wybudował hospicjum, w którym pracował Patryk. Dzięki tej pracy bohater zmienił się. Majsterkował i pocieszał ludzi.
Piotr z kl.IIb

Podobało mi się jak ksiądz pomógł Patrykowi wejść na dobrą drogę. Film trzymał w napięciu i był wzruszający.
Kamil z kl.IIb

Film „Johnny” zrobił na mnie naprawdę duże wrażenie. Aktorzy mocno wczuli się we własne role, scenarzyści napisali znakomity scenariusz, a grana muzyka podobała mi się najbardziej. Bardzo się cieszę, że w tak wspaniały sposób udało się odwzorować historię znamienitego człowieka…
Oliwia z kl.IIIb

Ten film był epicki!
Gienek z kl.IIIb

W mojej opinii ten film jest warty obejrzenia ponieważ przedstawia:
- jak z przestępcy można zmienić się w spełniającego się człowieka
- że człowiek ma wpływ na życie, choć często nie można przewidzieć rzeczy, które się wydarzą
- że pomimo utraty bliskich trzeba się podnieść i żyć dalej
- a przede wszystkim, że warto być dobrym człowiekiem.

Wojciech z kl.IIb

Podobało mi się to, że Patryk zmieniał się na dobre dzięki księdzu Janowi.
Bartek z kl.Ia