Branżowa Szkoła I stopnia

SOSW Oświęcim
A A A

Commands at work

26 maja 2022
Commands at work
czyli konkurs języka angielskiego w nowej odsłonie
      W dniu 26.05 w auli Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego odbył się Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego Zawodowego. Głównym tematem konkursu były polecenia w pracy czyli commands at work. Tego dnia przyjechali do nas uczniowie z zaprzyjaźnionego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Chrzanowie i Krakowie. Uczestnikami konkursu byli przedstawiciele kierunku kucharz, monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie, pracownik pomocniczy obsługi hotelowej oraz sprzedawca, którym wcześniej zostały przesłane zagadnienia do szkół. Dla każdej branży został przygotowany odrębny zestaw pytań. Po obejrzeniu filmiku w tematyce konkursowej, którego bohaterami byli monterzy z klasy IIIc, kucharze z IIa i hotelarze z Ib, 15 uczniów z Oświęcimia, 3 z Chrzanowa i 5 z Krakowa napisało test.
    Po wysiłku umysłowym potrzebny był porządny reset. Zapewniła go Pani Julita wraz z Panem ratownikiem proponując gościom zabawę i relaks w naszym basenie. Pod okiem Pana Piotra uczniowie mogli także zrelaksować się w pokoju gier w Internacie. Poczęstunek został przygotowany przez Panią Dorotę i uczniów z klasy IIa. Wszyscy zjedli ze smakiem regionalne prażone i skosztowali brownie z lodami. Obiad i deser był profesjonalnie podany przez hotelarzy z kl.IIIb nad czym czuwała Pani Renia. A później... A później były dyplomy, nagrody i zdjęcia. Cieszymy się z naszych wyników w konkursie, ponieważ zdobyliśmy pierwsze miejsce w teście hotelarskim, monterskim i kucharskim. Gratulujemy uczniom z kl.Ib na czele z Wojciechem Peczykiem (hotelarz), Kubie Ołtarzewskiemu i Kubie Wójcickiemu (monter) oraz uczniowi z kl.IIIb (kucharz).
     Z tego wszystkiego zapomnieliśmy o naszym wspólnym, grupowym zdjęciu ale zrobiliśmy go sobie po kilku dniach, choć w nieco okrojonym składzie. Zresztą sami zobaczcie. Zapraszamy również do oglądnięcia filmiku związanego z konkursem, w którym Pani Magda wspomina wcześniejsze konkursy języka angielskiego i nie tylko. 
 
       Wszystkim zaangażowanym w konkurs uczniom i nauczycielom serdecznie i bardzo dziękujemy. 
 
⇒ zobacz film

Szkoła Podstawowa im. Zofii Posmysz

Branżowa Szkoła I Stopnia

Szkoła Przysposabiająca do Pracy im. Zofii Posmysz

Internat