Branżowa Szkoła I stopnia

SOSW Oświęcim
A A A

Baby, mazurki, pisanki...

31 marca 2015
czyli Wielkanocne Świetowanie
  31 marca 2015r. odbyło się Wielkanocne Świętowanie. Na początku powitaliśmy naszych gości – państwa Małgorzatę i Stanisława Wiktorów, którzy są zaprzyjaźnieni z naszą szkołą oraz młodzież ze Szkoły Salezjańskiej. Spotkanie składało się z dwóch części. W pierwszej części młodzież z Oratorium wraz z panem Dawidem przedstawiła nam pantomimę pt. „Grzech”. Następnie młodzież z naszej szkoły przypomniała nam o tradycjach i symbolach Wielkanocy. Pani katechetka Renia wraz z uczniami i przy akompaniamencie wprowadziła wszystkich w świąteczny nastrój.  W drugiej części odbył się konkurs na potrawę wielkanocną, którą każda z klas przygotowała samodzielnie. Jury miało mnóstwo pyszności do degustacji i tym samym bardzo trudne zadanie wyłonienia najlepszej potrawy świątecznej. Przyznano 3 miejsca:
I miejsce IIA ZSZ
II miejsce IIIA SPdP
III miejsce IIIA SPdP
   Po konkursie przystąpiliśmy do wspólnej degustacji ciast, mazurków, faszerowanych jaj, sałatek…  popijając wszystko pysznym żurkiem przygotowanym przez klasę pana Adriana. I jak co roku dzieliliśmy się symbolicznie jajkiem i składaliśmy sobie życzenia.
   Wszystkim serdecznie dziękujemy za pomoc i zaangażowanie przy organizacji wielkanocnego świętowania.

Szkoła Podstawowa im. Zofii Posmysz

Branżowa Szkoła I Stopnia

Szkoła Przysposabiająca do Pracy im. Zofii Posmysz

Internat